Kotły c.o.

Kotły miałowo – węglowe z podajnikiem lub bez podajnika

Na kotły stalowe producent udziela 6 LAT GWARANCJI !!!

 

 

EKO 5

 

Kocioł EKO 5Grupa kotłów z podajnikiem, przystosowanych do spalania węgla kamiennego w postaci eko-groszku. Piece występują w 6 wariantach – o mocy od 10 do 50 kW – umożliwiając ekonomiczne ogrzanie gospodarstw domowych o różnych zapotrzebowaniach. Całość została wykonana z wysokiej jakości surowców, służąc wieloletniej eksploatacji. Do produkcji wymiennika ciepła wykorzystano atestowaną stal kotłową najlepszego gatunku.

Za komfortową obsługę kotłów REJS EKO 5 odpowiada multifunkcjonalny sterownik ST-37n RS, który umożliwia zaprogramowanie pieca według aktualnych potrzeb. Wyposażenie standardowe obejmuje także palnik retortowy, dmuchawę i żmijkę stalową. Opcjonalnie kocioł może zostać wzbogacony o czujniki i dodatkowe moduły sterownika lub dostosowany do podłączenia w układzie zamkniętym.

Kotły REJS EKO 5 spełniają warunki energetyczno-emisyjne klasy 5, według normy PN EN 303-5:2012. To urządzenia najbardziej ekologiczne, wyróżniające się znacznie niższą emisją zanieczyszczeń. Dzięki odzyskowi ciepła ze spalin piece wyróżniają się aż 88% sprawnością cieplną. Są wygodne w użytkowaniu i niemal całkowicie zautomatyzowane. Inwestycja w kocioł EKO 5 może się stosunkowo szybko zwrócić dzięki wysokiej kaloryczności i przystępnej cenie eko-groszku.

 

 

EKO PLUS

 

kocioł EKO PLUSLinia dwupaleniskowych kotłów automatycznych z żeliwnym podajnikiem ślimakowym, przystosowanych do spalania paliw stałych, takich jak: węgiel kamienny, drewno, eko-groszek, pellet i zboże. Retortowy podajnik paliwa zapewnia ciągłość spalania, wpływając na większą sprawność działania i komfort użytkowania. Zastosowanie nowoczesnego sterownika gwarantuje niemal bezobsługową pracę pieca, wymagającą jedynie uzupełniania paliwa w podajniku.

Kotły REJS EKO PLUS osiągają sprawność na poziomie 84% i są produkowane w różnych mocach, w przedziale od 15 do 75 kW. Pozwala to na optymalny dobór pieca pod kątem metrażu ogrzewanych pomieszczeń. Są także wyposażone w tryb zimowy i letni. Pierwszy z nich wykorzystuje całą moc, a drugi ogranicza się wyłącznie do ogrzewania zasobnika ciepłej wody użytkowej, czyli bojlera.

Modele REJS EKO PLUS zakwalifikowane są do 4 klasy, według normy PN EN 303-5:2012. Oznacza to, że charakteryzują się średnią emisją spalin. Bezdymne spalanie opału dodatkowo obniża wydzielanie się szkodliwych związków, czyniąc je przyjaznymi środowisku. Poza kwestiami ergonomicznymi i ekologicznymi kotły z grupy ECO PLUS wyróżniają się solidnością – ich korpus wykonywany jest z blachy o grubości 6mm, gatunku P265GH. Dodatkowo urządzenie może zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb. Każdy piec objęty jest 6-letnim okresem gwarancji na przeciekanie.

 

 

EKO PELLET 5

 

kocioł EKO PELLET 5Grupa ekologicznych kotłów na pellet z automatycznym podajnikiem paliwa i nowoczesnym systemem samoczyszczenia. Występują w czterech wariantach – od 15 do 30 kW – umożliwiających dopasowanie mocy do indywidualnych potrzeb gospodarstwa domowego lub firmy. Piece wyposażone są w nowoczesny sterownik PLUM ecoMAX 850P, zapewniający komfortową obsługę, zaawansowane funkcje i możliwość zdalnego sterowania temperaturą.

Kotły REJS EKO PELLET 5 posiadają klasę sprawności energetycznej sięgającą 90% – dzięki odzyskiwaniu ciepła ze spalin. Zostały wyposażone w wydajny wymiennik ciepła, wykonany z wysokiej klasy atestowanej stali kotłowej. Płyty szamotowe umieszczone nad paleniskiem dodatkowo redukują emisję spalin i wpływają na lepszą skuteczność spalania. Modele te spełniają wymagania energetyczno-emisyjne klasy 5, dotyczące normy PN EN 303-5:2012. Są to kotły najwyższego gatunku, emitujące nawet 90% mniej zanieczyszczeń od pozostałych.  

Każdy piec objęty jest 6-letnią gwarancją na szczelność wymiennika ciepła oraz 2-letnią gwarancją na pozostałe elementy. Na życzenie może zostać wzbogacony w dodatkowe wyposażenie lub wersję przystosowaną do podłączenia w układzie zamkniętym.

 

EKO Kocioł z podajnikiem ślimakowym

 

EKO kocioł z podajnikiem ślimakowym

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie produkcji kotłów centralnego ogrzewania opracowany został unikalny system doprowadzania i spalania paliwa w specjalnie zaprojektowanym palenisku. System ten pozwala na spalanie w kotle serii EKO zarówno popularnego eko-groszku, jak i miału, pelletu, zboża czy każdego innego paliwa o granulacji nie większej niż eko-groszek. Kocioł posiada dodatkowy ruszt wodny przystosowany do spalania innego rodzaju opału (drewno, węgiel, odpady itp.) Wyposażony w sterownik mikroprocesorowy, który stanowi również aparaturę pomiarowo zabezpieczającą, oraz układ napowietrzania, który optymalizuje cały proces spalania. W optymalnych warunkach jednorazowy zasyp zbiornika może wystarczy nawet na 5-7 dni. Obsługa ogranicza się jedynie do uzupełnienia zbiornika na groszek i do opróżnienia szuflady popielnikowej. Kotła nie trzeba codziennie rozpalać, przez co jest efektywniejszy. Jego głównym atutem jest praca ciągła, dzięki czemu oszczędzamy czas i energię. Kocioł z palnikiem retorowym jest solidnym, ekologicznym i sprawdzonym urządzeniem do pozyskiwania energii dla ogrzania wszelkiego typu pomieszczeń. Korpus kotła wykonany jest z blach o grubości 6 mm gatunek P265GH.

 

 

PUSH Kocioł z podajnikiem tłokowym

 

PUSH kocioł z podajnikiem tłokowym

Kocioł typu PUSH tworzy nową generację urządzeń opalanych paliwami stałymi. Automatyczny sposób podawania paliwa bezpośrednio na ruszt, w połączeniu z precyzyjnie dobraną ilością powietrza wdmuchiwanego w określone strefy sprawia, że urządzenie to odznacza się wysoką efektywnością cieplną i niską emisją substancji szkodliwych do atmosfery. Na ruszcie paleniska spala się tylko taka ilość paliwa, jaka jest konieczna do zrównoważenia aktualnego bilansu cieplnego ogrzewanego obiektu. Stałe produkty spalania, czyli popiół i szlaka spychane są do komory popielnikowej podczas automatycznego procesu podawania paliwa. Posiada dodatkowy ruszt do spalania drewna, węgla i śmieci. Nad prawidłowym procesem przebiegu spalania i utrzymywania zadanej temperatury czuwa mikroprocesorowa jednostka sterująca. Kocioł typu PUSH (kocioł z podajnikiem tłokowym opalany groszkiem lub miałem węglowym) jest przystosowany do spalania węgla drobnego sortu o grubości do 30 mm suchej konsystencji. Korpus kotła wykonany jest z blach o grubości 6 mm gatunek P265GH.

 

 

UKS Uniwersalny kocioł węglowy

 

UKS uniwersalny kocioł węglowy

Kocioł UKS jest uniwersalnym urządzeniem z grupy kotłów niskotemperaturowych przeznaczonym do spalania wszelkiego rodzaju paliw stałych takich jak drewno, węgiel czy miał. Możliwość zastosowania mikroprocesorowego sterownika wraz z dmuchawą pozwala na ułatwienie użytkownikowi obsługi oraz poprawę efektywności i ekonomii spalania. Odpowiednio duże drzwiczki załadunkowe pozwalają na łatwy załadunek wszelkiego typu paliwa. Kolejnym atutem jest sporych rozmiarów komora załadunkowa, która gwarantuje stałopalność kotła do 24-36 godzin. W związku z bardzo prostą konstrukcją, czyszczenie kanałów odprowadzania spalin odbywa się w bardzo szybki i łatwy sposób, co cenią sobie użytkownicy. Kotły tego typu występują w zakresie mocy od 10 do 40 kW i mogą być stosowane do ogrzewania od 80 do 350 m² powierzchni. Zastosowanie kotły typu UKS znajdują głównie w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, aczkolwiek stosować je można również do wszelkich innych budynków.UKS to produkt charakteryzujący się bezpiecznym i niezawodnym działaniem, jest oszczędnym i łatwym w obsłudze urządzeniem. 6-letnia gwarancja na szczelność kotła zapewnia jego użytkownikowi długie lata żywotności zakupionego urządzenia. Korpus kotła wykonany jest z blach o grubości 6 mm gatunek P265GH.

 

Cennik: