Kotły c.o.

Kotły miałowo – węglowe z podajnikiem lub bez podajnika

Na kotły stalowe producent udziela 6 LAT GWARANCJI !!!

EKO Kocioł z podajnikiem ślimakowym

 

EKO kocioł z podajnikiem ślimakowym

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie produkcji kotłów centralnego ogrzewania opracowany został unikalny system doprowadzania i spalania paliwa w specjalnie zaprojektowanym palenisku. System ten pozwala na spalanie w kotle serii EKO zarówno popularnego eko-groszku, jak i miału, pelletu, zboża czy każdego innego paliwa o granulacji nie większej niż eko-groszek. Kocioł posiada dodatkowy ruszt wodny przystosowany do spalania innego rodzaju opału (drewno, węgiel, odpady itp.) Wyposażony w sterownik mikroprocesorowy, który stanowi również aparaturę pomiarowo zabezpieczającą, oraz układ napowietrzania, który optymalizuje cały proces spalania. W optymalnych warunkach jednorazowy zasyp zbiornika może wystarczy nawet na 5-7 dni. Obsługa ogranicza się jedynie do uzupełnienia zbiornika na groszek i do opróżnienia szuflady popielnikowej. Kotła nie trzeba codziennie rozpalać, przez co jest efektywniejszy. Jego głównym atutem jest praca ciągła, dzięki czemu oszczędzamy czas i energię. Kocioł z palnikiem retorowym jest solidnym, ekologicznym i sprawdzonym urządzeniem do pozyskiwania energii dla ogrzania wszelkiego typu pomieszczeń. Korpus kotła wykonany jest z blach o grubości 6 mm gatunek P265GH.

 

 

PUSH Kocioł z podajnikiem tłokowym

 

PUSH kocioł z podajnikiem tłokowym

Kocioł typu PUSH tworzy nową generację urządzeń opalanych paliwami stałymi. Automatyczny sposób podawania paliwa bezpośrednio na ruszt, w połączeniu z precyzyjnie dobraną ilością powietrza wdmuchiwanego w określone strefy sprawia, że urządzenie to odznacza się wysoką efektywnością cieplną i niską emisją substancji szkodliwych do atmosfery. Na ruszcie paleniska spala się tylko taka ilość paliwa, jaka jest konieczna do zrównoważenia aktualnego bilansu cieplnego ogrzewanego obiektu. Stałe produkty spalania, czyli popiół i szlaka spychane są do komory popielnikowej podczas automatycznego procesu podawania paliwa. Posiada dodatkowy ruszt do spalania drewna, węgla i śmieci. Nad prawidłowym procesem przebiegu spalania i utrzymywania zadanej temperatury czuwa mikroprocesorowa jednostka sterująca. Kocioł typu PUSH (kocioł z podajnikiem tłokowym opalany groszkiem lub miałem węglowym) jest przystosowany do spalania węgla drobnego sortu o grubości do 30 mm suchej konsystencji. Korpus kotła wykonany jest z blach o grubości 6 mm gatunek P265GH.

 

 

UKS Uniwersalny kocioł węglowy

 

UKS uniwersalny kocioł węglowy

Kocioł UKS jest uniwersalnym urządzeniem z grupy kotłów niskotemperaturowych przeznaczonym do spalania wszelkiego rodzaju paliw stałych takich jak drewno, węgiel czy miał. Możliwość zastosowania mikroprocesorowego sterownika wraz z dmuchawą pozwala na ułatwienie użytkownikowi obsługi oraz poprawę efektywności i ekonomii spalania. Odpowiednio duże drzwiczki załadunkowe pozwalają na łatwy załadunek wszelkiego typu paliwa. Kolejnym atutem jest sporych rozmiarów komora załadunkowa, która gwarantuje stałopalność kotła do 24-36 godzin. W związku z bardzo prostą konstrukcją, czyszczenie kanałów odprowadzania spalin odbywa się w bardzo szybki i łatwy sposób, co cenią sobie użytkownicy. Kotły tego typu występują w zakresie mocy od 10 do 40 kW i mogą być stosowane do ogrzewania od 80 do 350 m² powierzchni. Zastosowanie kotły typu UKS znajdują głównie w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, aczkolwiek stosować je można również do wszelkich innych budynków.UKS to produkt charakteryzujący się bezpiecznym i niezawodnym działaniem, jest oszczędnym i łatwym w obsłudze urządzeniem. 6-letnia gwarancja na szczelność kotła zapewnia jego użytkownikowi długie lata żywotności zakupionego urządzenia. Korpus kotła wykonany jest z blach o grubości 6 mm gatunek P265GH.

 

Cennik: